Atbildes

Jautājumi un atbildes

Matiņiem vēlams būt vismaz 5mm gariem, lai vasks tos lieliski apķertu. Pirmajai vaksācijai vēlams tos ataudzēt 6-9mm garus.

Sāpju slieksnis ir individuāls katrai personai. Diskomforts būs jebkurā gadījumā, bet pirmā reize salīdzinājumā ir sāpīgāka.  Regulāri (ik 4-6 nedēļas) veicot procedūru sāpes samazinās līdz ar matiņu biezumu un daudzumu.

Pirms procedūŗas var iekšēji lietot ibuprofein saturošas zāles līdz 2 tabletēm maksimums. Ieņemtais apjoms ir jāizvērtē individuāli vai ar ārsta konsultāciju. 

Dienu pirms procedūras no rīta un vakarā vaksējamās zonas ir labi jāmitrina, tas vienmēr palīdzēs ar sāpju mazināšanu.

Vaksējamās zonas skrubēšana ar tam paredzētu audumu vai līdzekli, piemēram, roku dvielīti, ziepēm ar rīsu pūderi vai peeling gel.

Līdzi ir jāpaņem tīra apakšveļa, attiecīgi vaksējamām zonām, lai var uzvilkt ko tīru uz atjaunotās ādas.

Izvairīties no kofeīna un alkohola 2-4 stundas pirms procedūras, jo tas ietekmē asins plūsmu un asinsvadu apmērus. Kofeīns, alkohols arī izraisa nemieru guļot uz kušetes.

Ierasties brīvā (lasīt – nepieguļošā) apģērbā, it īpaši ap vaksēto zonu. Tas palielina komfortu, labsajūtu un pēcāk mieru uz ādas.

Var lietot Ibuprofein saturošu medkamentu aptuveni stundu pirms procedūras.

Nē – saulei, berzei, peldei un sviedriem.

Jāizvairās no tiešiem saules stariem tajos neatrodoties, uzvelkot ko stipri apsedzošu vai izmantojot saules aizsargkrēmu. Vaksētās zonas ir jūtīgas pret fotoiedarbību, jo dabiskais barierslānis ir noņemts un āda ir mazāk aizsargāta.

Jāizvairās arī no berzes esot nepieguļošā apģērbā, sviedriem – jeb nenodarboties ar sportiskām vai seksuāla rakstura nodarbēm vismaz 35h, jo jaunatvērtās poras viegli var pārvērsties par pūtītēm dēļ tā, ka sviedri tajās ievazā netīrumus, kuri ādai rada iekaisumus.

Jāizvairās no peldes – baseinā, jūrā, dīķī vai vannā. Jaunatvērtajās porās viegli var iesēsties kāds netīrums, kurš kairinās ādu un var radīt iekaisumu – pūtītes.

Rezultāts ir individuāls, bet vispārēji 1-2 nedēļas līdz matiņi manāmi atauguši. Līdz pilnīgi gludam efektam nedēļu garumā būs nepieciešami 3-4 vizītes, lai visi matiņi vienlaikus tiktu izrauti un ataugtu, jo katram ir savs augšanas cikls. Jo regulārākas vizītes un labāka ādas kopšana mājas apstākļos, jo ilgāk turēsies kailums.

 

Sejas, padušu un bikini vaksācija – ik 2-3 nedēļas

Torsa, roku, kāju – ik 4-6 nedēļas

(Šis ir provizorisks ieteikums, katrai personai šis var būt individuālāk ieteikts)

Ādas apsārtums ir tipiska reakcija pēc procedūras. Tas pazūd stundas laikā pēc tās.

Pāris dienas pēc vizītes ļoti ieteicams izvairīties no produktiem ar pievienotu aromu, piemēram, mitrinošus krēmus un ķermeņa mazgāšanas līdzekļus, lai neradītu papildus kairinājumu – kas radīs apsārtumu.

Vispārēji – nē. Pēc konsultācijas ar dermatologu un vaksēšanas speciālistu var izvērtēt situāciju un apstākļus iespējamai vaksācijai, bet procedūru neiesaka, jo var nonākt situācija, kad epidermas virskārta tiktu traumēta.

Nedrīkst vaksēties ja tiek lietoti iekšēji/orāli pretpūtīšu līdzekļi, jo tie iedarbojas uz visu ādu kā orgānu.

Nedrīkst vaksēt zonas kurām izmanto virsādas līdzekļus kā serumus un krēmus, jo tieši tajās zonās līdzeklis var būt ka plānina ādu.

Vismaz nedēļu pirms vaksēšanas jābeidz izmantot: Retin-A, Avita, Duac, Epiduo, Isotretinoin, Tretinoin, AHA un līdzīgi produkti.